Blog

Turvalisus algab arhitektuurist ja ulatub rohujuureni

Kui viskame pilgu viimase aja suuremate uudiste pealkirjadele, siis katkematuks jooneks on mitteturvaline keskkond – andmete leke, häkkimine ja infovargused. Jätame kõrvale simmid ja snowdenid ning vaatame otsa tehnilisele keskkonnale, mis on reaalselt meie kontrolli all.

Kõik teavad, et süsteemide turvalisuse aspekte tuleb arvestada alates arendusprotsessi esimestest sammudest – arendajate turvakoolitus, süsteemi arhitektuuri loomine ja platvormi valik. Mõjuvam ja odavam on vajalikud kaitsemeetmed projekteerida ja realiseerida arendusprotsessi osana ning mitte käsitleda turvalisust kui tülikat ja kulukat “toodet”. Siiski on kurb reaalsus, et paljude olemaolevate süsteemide loomisel pole suudetud seda lihtsat printsiipi järgida ja nii peame suutma hallata riske ka turvanõrkustega rakendustega keskkonnas. ByteLife Solutions Day võtab fookusesse turvalisuse lähtudes erinevatest vaadetest:

  • Andmekeskuses
  • Võrgus
  • Lõppkasutaja juures
  • Rakendustes

ByteLife Solutions Day with Cisco ehk ByteLife’i Lahenduste päev Ciscoga toimub Tallinnas Mektory keskuses teisipäeval, 14. aprillil 2015, kus saavad sõna ning jagavad kogemusi oma ala parimad professionaalid Ciscost, Eesti Telekomist ja ByteLife’ist.