Blog

Software defined andmekeskus - päriselt!

Nutanix on web-scale arhitektuuril baseeruv infrastruktuurilahendus, mis tõstab serveri ja andmehoidla ressursid kokku ühtsesse integreeritud seadmesse. Kasutusel on web-scale arhitektuuri parimad põhimõtted ja printsiibid, mida kasutavad ka suurte innovatiivsete veebipõhiste teenuste pakkujad nagu Google, Facebook ja Amazon juba aastaid.

Nutanixi aluseks on küll standardne x86 arhitektuur, kuid samas lihtsustab lahendus märkimisväärselt andmekeskuse infrastruktuuri võrreldes traditsiooniliste lahendustega ning annab hulgaliselt eeliseid, nagu näiteks:

  • Kiire kasutuselevõtt – paigaldusele kulub alla tunni 
  • Ilma katkestusteta töövoogude käitamine 
  • Ennustatav, lineaarne skaleeritavus 
  • Väiksemad kulud andmehoidlas ning lihtsam haldamine 
  • Enterprise taseme andmehoidla võimalused 

Nutanixi arhitektuur põhineb modulaarsel building-block tüüpi disainil, mis võimaldab alustada väikselt ning vajaduste suurenedes kiirelt plokke juurde lisada. Iga seade (2 RU kõrge) olenevalt mudelist koosneb 1-4 node’ist, mis sisaldab endas x86 platvormi ja Enterprise taseme andmehoidlat – eemaldades vajaduse keerulisemate andmehoidlate arhitektuuride järele nagu näiteks SAN ja/või NAS. Läbi selle lihtsustab Nutanix andmekeskuse infrastruktuuri, kuid töökindluses, laiendatavuses ning jõudluses järeleandmisi ei tehta!

Igas Nutanix node‘is on võimalik jooksutada erinevaid hypervisor’eid nagu näiteks VMware ESX, KVM või Microsoft Hyper-V. Lisaks on iga node’i peal Nutanix Controller virtuaalmasin, et lokaalselt I/O operatsioone protsessida. Andmehoidla ressursid on hypervisor’ile nähtavad üle standardsete ühenduste. Kahe peamise ressursi (arvutusjõudluse ja andmehoidla) integreerimine ühte seadmesse pakub paindlikku ja head skaleeritavust tänapäeva andmekeskustesse.

Nutanix on ennast tõestanud ka juba maailmas – “Nutanix NX-3460 deemed best converged infrastructure” ning samuti tasub lugeda “Start the journey to datacenter modernization”. Huvi ja küsimuste korral võtke ühendust sales (at) bytelife.com