Blog

Cisco Live! 2016 Berliin

Eelmisel nädalal (15.-19.02) toimus Berliinis Cisco Live!, mis on Cisco tehnoloogia konverents IT professionaalidele. Käesolev postitus püüab üldsõnaliselt kokku võtta eelmisel nädalal Berliinis kuuldu/nähtu läbi paari külastaja silmade.

Digitaliseerumine. Me elame globaalse äri digitaliseerumise ajastul. IT organisatsioonide suurimateks väljakutseteks saavad lähitulevikus olema IoT ja sellest tuleneva infotulva töötlemine ning analüüs, mobiilsed seadmed ning nendega kaasnevad võimalused, aga ka andmekeskuste automatiseerimine. Kõikide nende trendidega kaasnevad aga ka uut tüüpi ohud ning turvariskid, millega organisatsioonid peavad kohanduma.

IoT. Läbivaks teemaks kogu nädala jooksul oli IoT ehk võrku ühendatud „asjade“ maailm. See on trend, mis juba murrab sisse nii ustest kui ka akendest külvates äriettevõtted üle tohutu hulga täiesti uut tüüpi informatsiooniga. Kogu selle infotulva rahaks pööramine saab olema lähitulevikus digitaalse äri suurimaks väljakutseks.

Ärianalüütika. Võrku ühendatud targad ja veidi vähem targad masinad genereerivad tohutul hulgal informatsiooni. Et kaasaegses (digitaalses)ärimaailmas ellu jääda peavad ettevõtted õppima seda informatsiooni töötlema ning rahaks pöörama. Riistvara marginaliseerub ja lihtsustub. IT ettevõtted peavad sellega kohanema. Suurim raha IT maailmas hakkab lähitulevikus ilmselt liikuma hoopis ümber ärianalüütika lahenduste, et IoT-st pärinevat infot analüüsida ning töödelda, et seda oma äriprotsessides kasutada.

Automatiseerimine. Ei midagi uut, juba ammu teada vanad tõed. Kes tahab hästi elada peab oma töö kiiresti ja efektiivselt tehtud saama. Uute ärilahenduste turule toomise kiirus on muutumas kriitiliseks näitajaks. Kui sa oled liiga aeglane, jõuab keegi teine sinust ette. IT jaoks tähendab kiirus eelkõige automatiseerimist – käsitöö on out.

Kasutajakogemus. Digitaalsete ärilahenduste üheks võtmesõnaks on kujunemas kasutajakogemus. Kümnetest menüüvalikutest, nuppudest ja hüpikakendest koosnev kasutajaliides on minevik. Kellelgi pole enam aega lugeda sadade lehekülgede kaupa kasutajajuhendit, et mingit rakendust või lahendust kasutada. Kõik peab olema lihtne, arusaadav ja personaalne. Kui sinu lahendused seda pole, siis oled sa mängust väljas!

Asukoha-põhine äri. Üheks läbivaks teemaks kogu üritusel olid tehnoloogilised lahendused, mis võimaldavad teha nö. tarbija asukoha-põhist äri. Rakendused ja nende poolt kuvatav informatsioon kohanduvad vastavalt kasutaja füüsilisele asukohale. See võimaldab tavapärasest oluliselt personaalsemat lähenemist klientidele, parandades kasutajakogemust. See omakorda tähendab kliendi rahakotist rohkem raha. Antud valdkond on kiiresti kasvav digitaalse äri trend, kus lühitulevikus ühe rohkem raha liikuma hakkab. Cisco’l on siin pakkuda mitmeid riistvaralisi kui ta tarkvaralisi lahendusi.

Ohukeskne turvalisus. Kõik need eelpool loetletud digitaalse ärimaailma trendid loovad lisaks uutele võimalustele ka ridamisi uusi ohte, mis vajavad täiesti uutmoodi lähenemist. Tänapäeval on kõik turvaeksperdid juba mõistnud, et traditsionaalsest perimeetri kaitsest ning pahavara tõrjest ei piisa. Kaabakad muutuvad iga päevaga üha targemaks,  organiseeritumaks ning ka rahaliselt motiveeritumaks. Kui sellised pahalased võtavad teie infosüsteemid omale sihtmärgiks, siis on üsna naiivne loota, et nad lõpuks sisse ei saa. Sellest tulenevalt keskendub modernne turvalahenduste maailm hoopis pahalaste kiirele tuvastamisele, nende tegevuse isoleerimisele. Võtmesõnaks on ohukeskne (threat-centric) turvaanalüüs ning kaitse. Selles valdkonnas on turule tulnud ja ka tulemas ridamisi uusi lahendusi, seda ka Cisco poolt.

Lõpetuseks ka üks veidi vanem uudis, mis äkki on paljudel kahe-silma-vahele jäänud. Nimelt kuulutasid Cisco ja Apple juba mõni aeg tagasi välja omavahelise strateegilise partnerluse. Õnnestus ka oma kõrvaga kuulda veidi selle sisu kohta, mis lühidalt puudutab kolme põhivaldkonda:

Võrgud – Apple seadmete (iPhone, iPad jne) parem koostöö erinevate võrgutehnoloogiatega, mida Cisco pakub

Telefonikõned (voice) – erinevad Cisco integratsioonid iPhone’i helistamisfunktsionaalsusega, millele varem puudus ligipääs

Muud kommunikatsiooni ja koostöö (collaboration) lahendused – erinevad integratsioonid Cisco ja Apple lahenduste vahel

Seotud postitused: